fbpx

Dlaczego zajmuję się fotografią ślubną?

Nie będę wypisywał historii, że „urodziłem się z aparatem w ręku” bo to kompletna bzdura ? Wielu z nas może przytoczyć historię o aparacie podarowanym przez wujka na komunię, czy znalezionym na strychu po dziadku, nic wyjątkowego. Fotografia ślubna znalazła mnie sama i wiele zawiłych czynników sprawiło, że życie pokierowało mnie właśnie na te tory.

 

Jak to było?

 

Zdjęcia podobnie jak wielu mi podobnym osobom przewijały się w mniejszym lub większym stopniu przez moje życie. Zainteresowanie odżyło już w wieku dorosłym, kiedy fotografia pojawiła się w mojej pracy. Z czasem wciągnęła mnie prywatnie jako hobby a później stała się sposobem na życie.

 

Pamiętam, że w moim rodzinnym domu gdzieś głęboko w szufladach ukryte były albumy fotograficzne. Moi rodzice dokumentowali wszystko, głównie najważniejsze chwile z życia mojego oraz mojej siostry. Były tam również starsze fotografie np. pradziadków, których siłą rzeczy nie miałem już okazji poznać.

 

My przeminiemy, fotografia zostanie. To stwierdzenie zdaje się mieć uzasadnienie w związku z tym co napisałem wyżej. Niestety dzisiaj zwyczaj drukowania fotografii zanika na rzecz cyfrowych nośników. Problem polega na tym, że współczesne urządzenia często się psują a zdjęcia przepadają bezpowrotnie.

 

Dlatego w wykończeniu swojej pracy kładę duży nacisk na druk albumów i odbitek.

 

Kiedy zacząłem fotografować śluby oprócz uwieczniania ulotnych chwil doszło coś jeszcze. Radość i emocje, niesamowita energia, która wiąże się z tym wydarzeniem. Jest to coś co potrafi mnie napędzać nawet podczas końcówki długiego sezonu, a uśmiech i odżywające emocje na twarzach osób oglądających album są dla mnie warte bardzo wiele ?

 

Może napisałem to trochę pokrętnie, ale właśnie dlatego to robię ?

 

Obszary w jakich działam to: Szczecin, Stargard, Goleniów, Gryfino, Nowogard, Świnoujście, Międzyzdroje, Gorzów Wielkopolski i okolice tych miejscowości. Twojego miasta/wioski nie ma na tej liście? Spokojnie coś wymyślimy ?

 

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do obejrzenia portfolio oraz do kontaktu!

DSC_6038-2

Klienci o mnie