fbpx

Zdjęcia Ślubne Eweliny i Szymona – Wesele u Śnieżków

Kiedy pierwszy raz rozmawiałem z Eweliną o tym jak mają wyglądać ich zdjęcia ślubne nie sądziłem, że będzie to jedno z moich ulubionych doświadczeń. Szalone wesele u Śnieżków na długo zapadnie mi w pamięć. Zaczęło się dosyć zwyczajnie z Eweliną poznałem się już rok wcześniej fotografując wieczór Panieński jej koleżanki. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że poznałem wcześniej również Szymona. Stało się to kiedy spędzałem urlop nad jeziorem wraz z żoną i grupą znajomych. Prawda wyszła na jaw podczas sesji narzeczeńskiej, kiedy zobaczyłem w końcu wybranka Eweliny i okazało się, że gdzieś się już widzieliśmy. Jak to mawiają świat jest mały, może coś w tym być 🙂

Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (1) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (2) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (3)Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (4)

Podczas wspomnianego wcześniej urlopu Szymon zrobił furorę wśród naszej grupy znajomych sowim nietypowym pojazdem. Był to stary bus wyremontowany osobiście przez naszego Pana Młodego, jego obecna już Żona była wtedy na morzu. Tak dobrze przeczytaliście, Pani Młoda jest „wilkiem morskim” chociaż na pierwszy rzut oka tego nie widać 🙂

Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (5) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (6) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (7) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (8)

Zaszczyt poprowadzenia busa przypadł oczywiście nie komu innemu jak świadkowi.

Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (9)

Bus był zawsze zaraz po Ewelinie drugim oczkiem w głowie Szymona. Nasz Pan Młody wyremontował stary pojazd oraz tchnął w niego nowe życie, drugą młodość. Naturalnym więc pomysłem było to aby nasi Państwo Młodzi pojechali do ślubu właśnie swoim starym busem. Ewelina wzięła na siebie kwestie dekoracyjne, które dodały poczciwemu pojazdowi ślubny wystrój. Naprawdę wielki ukłon, dekoracja wyglądała niesamowicie 🙂 Jednak stary druch który przejechał już tysiące kilometrów w tym specjalnym i wyjątkowym dniu postanowił sprawić kaprys. Odmówił posłuszeństwa w drodze na ślub pomiędzy Stargardem a Szczecinem. Na salę weselną nie udało się dojechać. Na szczęście udało się busa naprawić i służył nam już później na plenerze ślubnym, co pokażę w dalszej części 🙂

Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (10) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (11)Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (13) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (14) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (15)Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (16) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (17)

Jedną z moich ulubionych chwil kiedy tworzę zdjęcia ślubne jest moment, w którym Pan Młody po raz pierwszy widzi swoją wybrankę. Chwila, która rozkłada na łopatki nawet największych twardzieli 🙂 Sam ze swojego ślubu pamiętam, że w takiej chwili ciężko powstrzymać emocje. W jednej chwili czuć radość, wzruszenie, zaskoczenie a słowa z trudem przechodzą przez gardło.

Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (18) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (19) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (21)

Ślub odbył się w plenerze w ogrodach hotelu u Śnieżków. Sam ślub był dla mnie totalną nowością, ponieważ pierwszy raz fotografowałem uroczystość w innym obrządku niż rzymskokatolicki. Jak mi się podobało? Coś pięknego 🙂 Chwile pełne duchowości, miłości oraz wzruszeń. Była to jedna z wielu chwil, która sprawi że ten ślub na długo zostanie w mojej pamięci. Kto wie może na zawsze 🙂

Wesele u Śnieżków -1 Wesele u Śnieżków -2Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (24) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (25) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (26)

Uroczystość mieliśmy już za sobą, obrączki pasowały idealnie. Wzruszeni rodzice i goście złożyli życzenia. Udaliśmy się pośpiesznie na salę gdzie Ewelina i Szymon zatańczyli bezbłędnie swój pierwszy taniec. Wesele u Śnieżków rozpoczęło się na dobre. Po pewnym czasie postanowiłem skorzystać z nieuwagi gości  i porwałem Państwa Młodych na krótką sesję ślubną. Wykorzystaliśmy ostatnie chwile ciepłego lipcowego słońca w ogrodach hotelu u Śnieżków. Zawsze staram się wykorzystać chwilę w dniu ślubu na sesję dla Młodej Pary. Sesja w dniu ślubu ma tę przewagę, że jesteśmy jeszcze na świeżo z emocjami tego dnia. Czynnikiem rozpraszającym są z pewnością goście, którzy po czasie orientują się że coś się dzieje 😉

Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (27) Wesele u Śnieżków -3Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (29)

Spojrzenie warte więcej niż tysiąc słów 🙂

Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (30)

Na koniec dnia pełnego wrażeń kolejna niespodzianka dla gości. Tuż przed oczepinami wykonaliśmy wspólne zdjęcie z zimnymi ogniami. Światło ogni rozświetlające w mroku sylwetki Eweliny i Szymona wytworzyło niesamowity klimat. Brawa również dla gości za idealną synchronizację, bez was nie było by tego efektu 🙂

Wesele u Śnieżków -4 Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (32)

Tak zakończył się wielki dzień Eweliny i Szymona. Po tak udanym dniu pozostało nam zrobić sesję. Nie zwlekaliśmy długo Państwo Młodzi chcieli aby ich zdjęcia ślubne były gotowe jak najszybciej. Tym razem wielki nieobecny tego dnia czyli bus nie sprawił zawodu. Na sesji prezentował się oraz działał bez zarzutów. Nim dotarliśmy na miejsce w naszych rozmowach wspominaliśmy szalone wesele u Śnieżków.

Postawiliśmy na naturę, plener ślubny wykonaliśmy w rodzinnej miejscowości Szymona pod Stargardem. Pola lasy oraz wiejski klimat idealnie wpisał się w styl wesela. Nie będąc nigdy w miejscowości Pana Młodego zaufałem mu w ciemno jednak nie zwiodłem się i moim oczom ukazała się bardzo urokliwa okolica. Czasami wbrew pozorom zwykła wioska niewiele wyróżniająca się od innych może okazać się znakomitym miejscem na zdjęcia ślubne. Szybko przeszliśmy do rzeczy, jeżdżąc spontanicznie po okolicy przystawaliśmy w ciekawych miejscach, które miały stać się częścią tej sesji.

Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (33) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (34) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (35) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (37)

Im słońce niżej schodziło ku horyzontowi tym sesja zaczęła nabierać coraz ciekawszych barw 🙂 Nasi bohaterowie za to coraz bardziej korzystali z uroku romantycznej chwili, dzięki czemu ja mogłem przybrać rolę cichego obserwatora, który po prostu robił zdjęcia, dokumentował to co aktualnie się działo. Rola ta zawsze najbardziej mi odpowiada, można wtedy uchwycić tę naturalność coś co jest tylko między dwojgiem ludzi kiedy nic innego się nie liczy. To właśnie w takich chwilach jesteśmy tak naprawdę sobą 🙂

Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (38) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (39) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (40) Zdjęcia ślubne - u śnieżków - Szczecin (41)

To tylko niewielki ułamek tego co udało nam się tego dnia stworzyć. Najchętniej pokazałbym tu wszystko jednak nie chciałem ryzykować przeciągania tematu 🙂 Niech reszta zostanie tylko w dyspozycji Państwa Młodych, a duża część zostanie i tak tylko w ich pamięci.  Zdjęcia ślubne Eweliny i Szymona są wybuchową mieszanką niepowtarzalnego klimatu oraz emocji 🙂 Ogromnie cieszę się, że mogłem uwiecznić ślub tak wspaniałej pary i mam nadzieję, że jeszcze w podobnej roli kiedyś się spotkamy. Pozostało nam tylko utrwalić te chwilę na albumach oraz odbitkach.

Ewelino, Szymonie dziękuję Wam za ten czas i życzę wam żeby ten żar jaki w was widziałem nigdy nie zmalał a nawet był coraz większy. Jestem przekonany, że tak właśnie będzie. Tworzycie wspaniały i przede wszystkim kochający się duet.

Nie sprzedawajcie busa, jeszcze niejedna wyprawa przed nim 🙂

Czytających ten wpis zapraszam do zapoznania się również z innymi historiami ślubnymi, które miałem przyjemność fotografować.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.